Reklama

Reklama

RCB: 3 ofiary wychłodzenia, 2 - zatrucia czadem

W ostatniej dobie trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia, a dwie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla - podała w piątek rano Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zaapelowała o zawiadamianie służb o osobach narażonych na wychłodzenie.

Ze statystyk wynika, że od 1 listopada 2016 r. w Polsce w wyniku wychłodzenia zmarło 46 osób, a 23 osoby zatruły się czadem (te statystyki obejmują okres od 1 września ubiegłego roku, gdy zaczął się sezon grzewczy).

Według Adamkiewicz spowodowane warunkami atmosferycznymi oraz sztormową pogodą na Pomorzu awarie energetyczne w piątek rano były już prawie w całości usunięte i bez prądu pozostaje jeszcze tylko około 1,3 tysiąca osób. Służby energetyczne pracują jeszcze na Śląsku i Pomorzu.

RCB podtrzymuje apel o reagowanie na przypadki osób pozostających na mrozie i narażonych na wychłodzenie, a także o rozsądek w dogrzewaniu mieszkań. "Zwracajmy uwagę, zawiadamiajmy odpowiednie służby" - powiedziała Adamkiewicz. Dodała, że w piątek - z powodu utrzymujących się niskich temperatur - ten apel nadal jest bardzo aktualny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama