Reklama

Reklama

Rakotwórcza substancja w słodyczach. Produkty znikają ze sklepów

W ciastkach "Unicorn wheels" stwierdzono wysoką zawartość związków rakotwórczych. Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że spożywanie tych słodyczy może zagrażać zdrowiu. Sieć sklepów, w której sprzedawane są ciastka, poinformowała konsumentów o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

W 42. partii ciastek "Unicorn wheels" marki Aldiva wykryto wysoką zawartość estrów kwasów tłuszczowych, które uznawane są za związek rakotwórczy. "Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiej zawartości estrów 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na rządowej stronie. 

Jak zaznaczono, wykryte estry są substancjami "genotoksycznymi i kancerogennymi". Z racji tego, że "Unicorn wheels" są przeznaczone w głównej mierze dla dzieci, ich spożycie wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia. 

Reklama

Komunikat sieci sklepów TEDi

Ciastka "Unicorn wheels" sprzedawane są w sklepach TEDi. Po otrzymaniu informacji ze strony Niemieckiej centrali, sieć zdecydowała się wycofać produkt ze sprzedaży ze sklepów w całej Polsce. Na stronie internetowej poinformowano, że konsumenci mogą "zwrócić powyższy produkt lub wymienić na inny o tej samej wartości w dowolnym sklepie TEDi". Produkt był dostępny w sprzedaży od 15 lutego do 31 sierpnia tego roku. W każdym sklepie pojawią się plakaty z informacjami dla klientów. 

Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenie dla konsumentów, które głosi, że nie należy spożywać tego produktu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy