Reklama

Reklama

Rafalska: Zachęcam pracowników socjalnych do odwagi ws. podwyżek

Pracodawcami pracowników socjalnych są samorządowcy. Zachęcam wszystkich pracowników socjalnych i pracowników ośrodków pomocy społecznej do odwagi w dopominaniu się o wzrost wynagrodzeń - powiedziała w piątek minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Iławie.

Podczas spotkania z mieszkańcami Iławy (Warmińsko-mazurskie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została poproszona przez pracownicę socjalną o odpowiedź na pytanie o podwyżki dla jej grupy zawodowej. "Pracujemy ciężko za najniższą krajową" - mówiła uczestniczka spotkania z minister i dodała, że jej grupa zawodowa "szykuje się do protestu w Warszawie".

Minister Rafalska powiedziała, że "zna problem niskich płac pracowników socjalnych i z tego powodu boli ją serce".

"Ale to nie ja jestem waszym pracodawcą, to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, czy starostowie. Musicie mieć państwo odwagę, by prosić ich o podwyżki. Rozumiem, że bywa trudno z dopominaniem się o większe pieniądze lokalnie, stąd protest centralnie w Warszawie, by przebić się w ten sposób na swój grunt" - powiedziała Rafalska.

Reklama

Minister przyznała, że jej resort zbadał wysokość płac pracowników socjalnych. "Sprawa wygląda różnie. Są samorządy, które płacą przyzwoicie, i są tacy, którzy płacą najniższą krajową za ciężką pracę" - powiedziała minister i dodała, że "zastanowi się, czy nie upublicznić rejestru tych samorządów, które pracownikom socjalnym płacą najmniej".

Podczas spotkania z mieszkańcami Iławy Rafalska była pytana także o wypłacenie przed Bożym Narodzeniem "jakiś dodatkowych pieniędzy" dla emerytów. "Budżet na ten rok jest już dawno przyjęty i realizowany i nie ma tam takiej pozycji" - odpowiedziała minister. Dodała, że resortowi zależy na poprawie sytuacji materialnej emerytów "ale na wszystkie rozwiązania najpierw trzeba znaleźć finansowanie" - podkreśliła Rafalska.

--

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy