Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy - ustalili liderzy obu ugrupowań, Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.

Oznacza to, że Nowoczesna wycofała się z kandydatury Pawła Rabieja. Będzie się on ubiegał o stanowisko wiceprezydenta przy Rafale Trzaskowskim.

W związku z planowanymi przez PiS zmianami w ordynacji wyborczej Grzegorz Schetyna zapowiedział ścisłą współpracę "zjednoczonej opozycji".

Warszawa to dopiero początek?

Szefowie obydwu partii zapowiedzieli dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast. Proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap - oświadczyli Schetyna i Petru.

Rabiej poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że Trzaskowski jest wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. "Ja jestem kandydatem na wiceprezydenta Warszawy i razem będziemy starali się o to, żeby wygrać wybory w Warszawie" - oświadczył Rabiej.

Reklama

"Jestem zadowolony z tego porozumienia, zawsze byłem zwolennikiem gry zespołowej, zwłaszcza w doskonałej drużynie, to będzie rozwiązanie dobre dla warszawiaków, dobre dla opozycji i dobre dla Polski" - podkreślił polityk Nowoczesnej.

Schetyna przekonywał, że proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap. Zapowiedział, że PO i Nowoczesna chcą współpracować, wspierając swoich kandydatów w wyborach na prezydentów miast. "Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, wspólnej pracy na rzecz sejmików, tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy" - zapowiedział lider PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje