Reklama

Reklama

Rafał ​Trzaskowski: W czwartek spotkam się w prezydentem Andrzejem Dudą

W czwartek spotkam się w prezydentem Andrzejem Dudą - poinformował we wtorek 28 lipca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Liczę na konstruktywną rozmowę" - dodał. Jak sprecyzował prezydencki minister Wojciech Kolarski, do spotkania Trzaskowski-Duda dojdzie o godz. 9.30 w Pałacu Prezydenckim.

"Otrzymałem zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na czwartek rano i oczywiście skorzystam z tego zaproszenia" - powiedział Trzaskowski pytany, kiedy spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. 

"Zwłaszcza, że jest to dzień przygotowań do rocznicy Powstania Warszawskiego" - dodał. "Liczę na konstruktywną rozmowę" - podkreślił. Prezydent stolicy przypomniał też, że tego dnia będzie widział się z prezydentem Dudą w ramach obchodów powstania. 

Jak sprecyzował prezydencki minister Wojciech Kolarski, do spotkania Trzaskowski-Duda dojdzie o godz. 9.30 w Pałacu Prezydenckim.

Reklama

Zaproszenie od Dudy

Prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego 12 lipca zaprosił swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Miało do niego dojść jeszcze tego samego wieczoru. 

Kandydat KO nie pojawił się wówczas w Pałacu, tłumacząc, że z takim spotkaniem należy poczekać do ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów.

Dopytywany później podczas medialnych wywiadów Trzaskowski zapewniał, że chce się spotkać z prezydentem, a do spotkania na pewno dojdzie np. 31 lipca, przy okazji obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

Reklama

Reklama

Reklama