Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski: Podjąłem decyzję o dymisji Pawła Rabieja

- Podjąłem decyzję o dymisji wiceprezydenta Pawła Rabieja - poinformował we wtorek (3 listopada) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że decyzja jest związana z tym, że wiceprezydent odpowiedzialny za obszar zdrowia w ratuszu w trudnej sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez jego zgody.

- W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej, odpowiedzialny za obszar zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, w trudnej dla wszystkich sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji - poinformował Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodał, że obszar zdrowia, za który dotychczas odpowiadał wiceprezydent Paweł Rabiej - zgodnie z jego decyzją - przejęła wiceprezydent Renata Kaznowska.

Bez zgody wyjechał za granicę

We wtorek TVN Warszawa poinformowało, że wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę w czasie, gdy Warszawa walczy z pandemią koronawirusa. Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka przekazała, że prezydent Trzaskowski nie miał wiedzy o urlopie Rabieja. Jak dodała, do biura kadr nie wpłynął jego wniosek o urlop. Zapytana o ewentualne konsekwencje wyjazdu, zaznaczyła, że Trzaskowski podejmie decyzje co do dalszych konsekwencji po rozmowie ze swoim zastępcą. 

Reklama

Sam Rabiej, odnosząc się do publikacji, przeprosił i poinformował, że wraca do Warszawy. 

"Przepraszam za zaistniałą sytuację, nie miałem świadomości że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ubiegłym tygodniu zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w Warszawie w pracy" - napisał Rabiej.

Lider Nowoczesnej: Będziemy rozmawiać o następcy

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka potwierdził we wtorek, że stanowisko, które zajmował do tej pory Rabiej, na mocy umowy koalicyjnej w ramach Koalicji Obywatelskiej obsadzi Nowoczesna. - Mamy podpisaną umowę koalicyjną i będziemy pewnie w najbliższych dniach rozmawiać, jak tę współpracę dalej ułożyć - przekazał.

Podobne stanowisko zajął szef stołecznych struktur Nowoczesnej i wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz. - Sytuacja jest w tej chwili dla nas nowa, prezydent Trzaskowski miał w zaistniałej sytuacji prawo podjąć decyzję o odwołaniu pana Pawła Rabieja. Wymaga to naszego spotkania z prezydentem Trzaskowskim i omówienia dalszej organizacyjnej technicznej współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej - przekazał Potapowicz.

W stołecznym ratuszu Rabiej odpowiadał za zadania z zakresu ochrony zdrowia i polityki zdrowotnej, a także spraw społecznych, prowadził także zadania z zakresu reprywatyzacji i wypłat odszkodowań za nieruchomości warszawskie na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Sprawował też nadzór nad Biurem Polityki Zdrowotnej, Biurem Pomocy i Projektów Społecznych oraz Biurem Spraw Dekretowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy