Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski: Byłem "dupiarzem". Burza po słowach prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski był w połowie maja gościem podcastu Wojewódzki i Kędzierski. Prezydent Warszawy był pytany m.in o kulisy swojej działalności politycznej, zarobki na stanowisku prezydenta Warszawa oraz o wspomnienia z lat młodości. Gdy prowadzący zapytał o kwestie powodzenie u kobiet, Trzaskowski przyznał, że nie był "bawidamkiem", a "dupiarzem". Słowa prezydenta Warszawy przypomniał w poniedziałek w mediach społecznościowych miejski aktywista Jan Śpiewak.

Rozmowa z udziałem Rafała Trzaskowskiego została wyemitowana 16 maja. Na oficjalnym koncie podcastu na Tik Toku pojawił się fragment rozmowy, w którym prezydent Warszawy rozmawia z prowadzącymi na temat powodzenia u kobiet. 

W czasie rozmowy Kuba Wojewódzki zapytał Rafała Trzaskowskiego "dlaczego mówi, że słowo 'bawidamek' zna tylko z języka swojej babci". 

- Masz świadomość, że byłeś, jesteś przystojnym mężczyzną, dzisiaj zajętym...  - zaczął dziennikarz.

- Nie, nie... Tu chodzi, o to że "dupiarz". To tak, ale nie "bawidamek". Kto mówi "bawidamek", na Boga? - powiedział prezydent Warszawy. 

Reklama

- Czyli ty byłeś "dupiarzem"? - dopytał Wojewódzki. 

- Oczywiście, że tak! Nie żadnym "bawidamkiem" - odpowiedział Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski "dupiarzem". Jan Śpiewak oburzony

"Proszę państwa, oto oświecony, progresywny kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta kraju i niestety prezydent mojego miasta" - napisał w poniedziałek Jan Śpiewak w relacji na swoim Instagramie. 

"Nie wiem co mnie bardziej rozwala. To, że prezydent Warszawy jest takim prostakiem, czy, że Onet uznał to za takie świetne i postanowił to wrzucić na Tik Toka" - dodał na Instagramie i Twitterze. 

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska na Twitterze porównała wypowiedź Trzaskowskiego do "rubieżnego wuja z wąsami". 

"Słowa dupiarz użyto ostatni raz w 1994 roku i już wtedy wypowiedziała je osoba dobrze po 50-tce, potwierdzone info" - pisał Śpiewak w kolejnych tweetach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy