Reklama

Reklama

Rafał Sura rezygnuje z członkostwa w Radzie Polityki Pieniężnej

Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Rafał Sura złożył rezygnację na ręce marszałka Senatu. Informację potwierdził szef senackiej komisji budżetu i finansów Kazimierz Kleina (KO). Teraz zgodę na jego odejście z RPP musi wyrazić Izba Wyższa parlamentu.

Senator KO i szef senackiej Komisji Budżetu i Finansów Kazimierz Kleina potwierdził, że do marszałka Senatu wpłynęła rezygnacja Rafała Sury z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej.

Rafał Sura rezygnuje z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej

W najbliższą środę, jak poinformował Kleina, wniosek Sury ma być opiniowany na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, a następnie zgoda na rezygnację będzie musiała zostać przegłosowana na plenarnym posiedzeniu Senatu. 

Kleina pytany, czy znane mu są powody tej rezygnacji, zaznaczył, że być może przedstawi je sam Rafał Sura podczas środowego posiedzenia komisji senackiej.

Reklama

Zobacz też: Rafał Sura złożył rezygnację z funkcji członka RPP.

Rada Polityki Pieniężnej: Rafał Sura złożył rezygnację

Rafał Sura został wybrany przez Senat do RPP 16 listopada 2016. Zastąpił na tym stanowisku Marka Chrzanowskiego, który został mianowany wówczas na przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. 

Ponieważ Sura został wybrany w listopadzie 2016, jego sześcioletnia kadencja upływa 16 listopada 2022 roku  - w przeciwieństwie do większości członków Rady V kadencji (2016-22), którzy skończyli urzędowanie na początku 2022 roku i na ich miejsce wybrano kolejne osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy