Reklama

Reklama

Rafał Bochenek o kongresie PiS

Nie ma oczywiście żadnych takich informacji, z resztą nie wiem dlaczego miałyby takie informacje i takie decyzje być podejmowane - powiedział w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany, czy w trakcie sobotniego kongresu PiS dojdzie do rekonstrukcji rządu.

"Rząd jest emanacją partii, ale z drugiej strony jest rząd, jest pani premier i to pani premier przeprowadza wszelkie zmiany w rządzie" - mówił Bochenek w rozmowie z rp.pl.

Rzecznik rządu pytany, czy premier Beata Szydło wystąpi podczas kongresu, powiedział, że nie ma takich planów. Premier - mówił Bochenek - będzie obecna na kongresie, natomiast to, "czy będzie konieczność, aby pani premier zabrała głos w trakcie kongresu, to się okaże bezpośrednio na miejscu".

Na pytanie, czy Beatę Szydło miałby zastąpić na stanowisku premiera obecny wicepremier, minister finansów, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, Bochenek odpowiedział, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Reklama

Rzecznik rządu podkreślił, że to Prawo i Sprawiedliwość jest organizatorem sobotniego kongresu.

"Na pewno będzie przemawiał szef partii PiS Jarosław Kaczyński, to jest główny punkt programu, to jest kongres partyjny i chodzi o podsumowanie pewnych działań naszego ugrupowania, ale również nakreślenia głównych kierunków na najbliższą przyszłość" - zaznaczył.

Sobotni kongres, który odbędzie się w Przysusze, ma być podzielony na dwie części - pierwsza będzie to kongres statutowy PiS, druga - kongres Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy