Reklama

Reklama

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

Nowym rzecznikiem PiS zostanie poseł Rafał Bochenek - poinformował w czwartek dotychczasowy rzecznik partii Radosław Fogiel. Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii zostanie poseł PiS Rafał Bochenek, który był już wcześniej rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

- Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawniej - oświadczył Bochenek, dziękując Komitetowi Politycznemu PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Jak dodał, chciałby, aby dziennikarze byli zadowoleni z jego pracy, a przede wszystkim "mieszkańcy i obywatele naszej ojczyzny, aby na bieżąco byli informowani o działaniach PiS".

Reklama

Bochenek do Fogla: Pracowałem na tym odcinku

Polityk podziękował też Foglowi, za lata, które poświęcił nad komunikacją partii. - Pracowałem na tym odcinku i już wiem, że nie jest on łatwy, jestem pełen podziwu i mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę mógł liczyć na twoje wsparcie - dodał Bochenek zwracając się do Fogla.

Gratulacje Bochenkowi złożyła na Twitterze m.in. była premier, europosłanka PiS Beata Szydło. "Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika PiS! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem" - napisała.

O zmianie na stanowisku Fogiel poinformował przed tygodniem w Polsat News. - Będę powoli przekazywał pałeczkę rzecznikowania. W najbliższym czasie można się spodziewać zmiany - mówił w programie "Graffiti". Poseł, który został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, chce się skupić na nowych obowiązkach, dlatego zapowiedział zmianę na stanowisku rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy