Reklama

Reklama

Radosław Fogiel: Wierzę, że Ewa Leniart zwycięży

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart jest naszym kandydatem na prezydenta Rzeszowa. Wierzę, że najlepszym i że zwycięży - podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Radosław Fogiel był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa. Po uwadze, że opozycja zwiera szeregi w Rzeszowie i ma wspólnego kandydata, wicerzecznik PiS został zapytany, "ilu będzie po prawej stronie kandydatów ostatecznie".

- Mogę mówić tylko w imieniu Prawa i Sprawiedliwości. Pani wojewoda Ewa Leniart jest naszym kandydatem na prezydenta Rzeszowa. Wierzę, że jest najlepszym kandydatem i że zwycięży. Ale oczywiście ostateczna decyzja w rękach mieszkańców Rzeszowa - oświadczył.

"Jako PiS chcemy zmieniać Rzeszów"

Odniósł się też do kandydatury Konrada Fijołka, którego poparły PO, Lewica, PSL i Polska 2050. Wspólny kandydat opozycji rozumiem, że pokazuje tak naprawdę brak jakichkolwiek różnic programowych" między na przykład prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem a szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym - ocenił.

Reklama

W odpowiedzi na uwagę, że "Zjednoczona Prawica była jak dotąd najbardziej zjednoczonym ugrupowaniem w Polsce, które chce Polskę zmieniać, to może też razem powinno chcieć zmieniać Rzeszów, więc wystawienie wspólnego kandydata całej koalicji byłoby oczywiste", poseł i wicerzecznik PiS odparł: "Rzeczywiście, my jako Prawo i Sprawiedliwość chcemy zmieniać Rzeszów, uważamy, że jest tam miejsce na nowe działania, na zmiany, na poprawę sytuacji. I zachęcamy do tego wszystkich, ale to jest oczywiście decyzja naszych koalicjantów co do startu lub nie w wyborach. To są suwerenne partie".

Rządzący Rzeszowem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. Zgodnie z opublikowanym w piątek rozporządzeniem premiera wybory mają odbyć się 9 maja.

W poniedziałek wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział swój start w wyborach na prezydenta stolicy Podkarpacia i został poparty przez liderów PO, Lewicy, PSL i ruchu Polska 2050. Wcześniej udział w wyborach zadeklarowali wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski Marcin Warchoł, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart oraz b. poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje