Reklama

Radosław Fogiel: Nie ma planów, by Daniel Obajtek zastąpił Mateusza Morawieckiego

Tzw. taśmy Daniela Obajtka to "atak oparty na opiniach osób, które są skrajnie niewiarygodne" - stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News. - Nie ma takich planów, żeby prezes Orlenu zastąpił premiera Morawieckiego. One występują wyłącznie w publicystyce - dodał Fogiel. Jak podkreślił, prezes PiS nie zmienił zdania na temat Obajtka po publikacji nagrań z jego udziałem.

Obecny prezes Orlenu Daniel Obajtek, jeszcze jako wójt Pcimia miał łączyć posadę samorządowca z nieformalnym zarządzaniem prywatną firmą - informowała "Gazeta "Wyborcza". Jak twierdził dziennik, wszystko po to, by zdyskredytować firmę jego wuja. Gazeta opublikowała również nagrania z udziałem Obajtka. Czytaj więcej na ten temat.

Fogiel stwierdził w Polsat News, że dziennik "posługuje się opiniami i przekazami osób, które są skrajnie niewiarygodne". - Były skazywane za składanie fałszywych zeznań i inne przestępstwa - dodał.

Reklama

Jeszcze przed publikacją taśm pojawiały się doniesienia, jakoby Obajtek miał zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera.

- Kompletnie takich planów nie ma. One występują wyłącznie w publicystyce - podkreślił zastępca rzecznika PiS.

Bogdan Rymanowski zapytał Radosława Fogla o to, czy prezes PiS powtórzyłby peany na część szefa Orlenu.

- Pan prezes, oceniając działalność prezesa Orlenu, mówił o jego wynikach finansowych, zarządczych, jak rozwija się PKN Orlen i tutaj ataki ze strony "Gazety Wyborczej" w żaden sposób na to nie wpływają - odpowiedział Fogiel.

- Daniel Obajtek ciężko pracuje nad tym, żeby Orlen stał się nie tylko bardzo silnym graczem w Polsce, ale również w skali europejskiej - powiedział.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński tak mówił o Obajtku przed ujawnieniem nagrań przez "GW": "Ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i coś takiego, co daje pan Bóg, a co trudno zdefiniować. Aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu" - stwierdził w rozmowie z wPolsce.pl.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy