Reklama

Reklama

Radna wybrana z listy PiS straciła mandat. Powodem prawomocny wyrok

Marta Z., była radna Starachowic, decyzją komisarza wyborczego straciła mandat. W czerwcu tego roku kobietę prawomocnie skazano w sprawie wyłudzenia. Do samorządu trafiła z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Obwieszczenie w sprawie Marty Z. opublikowano w środę na stronie kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Podpisał je kielecki komisarz wyborczy Piotr Świerczyński.

Jak czytamy, w związku z uprawomocnieniem się w dniu 21 czerwca 2022 r. wyroku Sądu Rejonowego w Starachowicach wygasł mandat radnej. Przypomnijmy, do samorządu dostała się ona w 2018 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwszy wyrok w sprawie Z. zapadł 16 grudnia 2021 roku. Drugi, prawomocny, 21 czerwca tego roku w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Kobietę skazano z artykułu 286 Kodeksu karnego, czyli za wyłudzenie. 

Reklama

Polityk złożyła rezygnację u przewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach.

Marta Z. - kim była przed samorządem?

Marta Z. - przed wyborami - była dziennikarką TVP Kielce. Lokalne media pisały też o możliwym objęciu przez nią stanowiska szefowej tego oddziału lub zostania prezeską Polskiego Radia Kielce. Na początku 2021 roku Z. wykluczono z PiS, choć wcześniej była bliską współpracowniczką posła Krzysztofa Lipca, ówczesnego szefa partii rządzącej w Świętokrzyskiem. Powodem miały być sprawy niezwiązane z partyjną działalnością.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy