Reklama

Reklama

Rada Warszawy uczciła pamięć Alicji Tysiąc

Alicja Tysiąc nie żyje. Jej pamięć podczas czwartkowej sesji warszawscy radni uczcili minutą ciszy. Tysiąc była radną poprzedniej kadencji.

"Właśnie się dowiedziałam, że zmarła Alicja Tysiąc. Była naszą koleżanką, radną, w poprzedniej kadencji. Dość to wszystko wstrząsające. Bardzo proszę, abyśmy uczcili ją minutą milczenia" - powiedziała, otwierając sesję Rady Warszawy, przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska.

Alicja Tysiąc i prawo do aborcji

Alicji Tysiąc lekarze w 2000 roku odmówili aborcji, pomimo obaw kobiety, że urodzenie trzeciego dziecka spowoduje pogorszenie się jej stanu zdrowia. Po porodzie, ze względu na znaczną wadę wzroku, kobiecie przyznano pierwszą grupę inwalidzką. Kobieta wystąpiła do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i wygrała.

Reklama

20 marca 2007 Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał orzeczenie, w którym nakazał Rzeczypospolitej Polskiej wypłacenie Alicji Tysiąc 25 tys. euro zadośćuczynienia oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych. Trybunał przyznał zadośćuczynienie ze względu na naruszenie przez Polskę art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do poszanowania życia prywatnego).

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama