Reklama

Reklama

Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Podano datę i godzinę

Prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek 28 stycznia Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Szczegóły spotkania przedstawił w komunikacie Paweł Soloch, szef BBN.

"Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na piątek na godz. 13.00" - przekazał w komunikacie w mediach społecznościowych Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Paweł Soloch podał datę

Jak podkreślił Soloch, zaproszenia w sprawie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego trafiły w środę do wszystkich możliwych uczestników spotkania.

"Posiedzenie dotyczyć będzie sytuacji bezpieczeństwa w regionie i będzie miało charakter niejawny" - podkreślił szef BBN na Twitterze.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Powodem kryzys na Ukrainie

Zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda zapowiedział już w poniedziałek wieczorem po wideokonferencji z Joe Bidenem oraz najważniejszymi przywódcami państw Europy i NATO. 

- W najbliższych dniach będę chciał podzielić się obrazem sytuacji, który powstaje z dotychczasowych rozmów z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej. Chcę, aby w piątek odbyła się Rada Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział Andrzej Duda. Jak zaznaczył, liczy na to, że na spotkaniu pojawią się wszyscy zaproszeni.

Reklama

Jak dodał prezydent, rozmowa z liderami państw Zachodu dotyczyła nie tylko Ukrainy, ale też działań Rosji na wschodniej flance NATO. - Chcę podkreślić jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nie ma w tej chwili sojusznika, który wyłamywałby się z solidarności wobec Ukrainy, wobec pozostałej części NATO. Nic nie wskazuje na to, aby Polska w tym momencie znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie - mówił Andrzej Duda w poniedziałek.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Co to za organ?

W skład RBN wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ostatnie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego miało miejsce w marcu 2020 roku i dotyczyło pandemii koronawirusa. W spotkaniu udział wzięli m.in. poszczególni liderzy partii: Ryszard Terlecki (PiS), Borys Budka (KO), Robert Biedroń (Lewica), Jakub Kulesza (Konfederacja) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL).


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy