Reklama

Reklama

"Puszcza Białowieska jest stworzona ręką człowieka". Jan Szyszko tłumaczy działania resortu

Minister środowiska Jan Szyszko twierdzi, że Puszcza Białowieska została stworzona ręką człowieka. Dlatego ingerencja w znajdujący się w puszczy drzewostan pozwoliłaby zachować występujące tam unikatowe rośliny.

Wyjaśniając w radiowej Jedynce swoją decyzję, dotyczącą przyszłości białowieskich świerków zaatakowanych przez korniki szef resortu podkreślił, że pozostawienie ich samym sobie spowodowałoby, że puszcza wyglądałaby jak Białowieski Park Narodowy.

Według ministra, podobne stanowisko zajmują osoby mieszkające w okolicy, które dobrze znają dzieje puszczy. - Historia drzewostanów jest znana niemal od 200 lat - wiemy niemal dokładnie kto i w którym miejscu sadził występujące tam drzewa i w jaki sposób je użytkował - dodał minister.

Reklama

Jan Szyszko poinformował wczoraj, że w dwóch trzecich nadleśnictw w Puszczy Białowieskiej zostaną podjęte działania zabezpieczające drzewostan przed inwazją korników. W jednej trzeciej nadleśnictw natomiast nie będzie ingerencji. Decyzja ta ma związek z wnioskiem leśników, powołujących się na szkody wyrządzone w drzewostanie przez korniki.

Przeciwko wyrębowi drzew protestują organizacje ekologiczne i część naukowców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy