Reklama

Reklama

PSP: 1300 interwencji związanych z burzami i silnym wiatrem. Bez prądu ok. 101 tys. odbiorców

Do godziny 16.30 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ok. 1300 interwencji, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał w środę (26 sierpnia) mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. RCB podało, że bez prądu jest ok. 101 tys. odbiorców.

Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, strażacy w całym kraju w środę do godziny 16.30 odnotowali 1300 interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych. - Najwięcej w woj. łódzkim (500), woj. mazowieckim (260), woj. wielkopolskim (180) i woj. dolnośląskim (120) - zaznaczył strażak.

Podkreślił, że najwięcej interwencji dotyczy usuwanie wiatrołomów oraz udrażniania przepustów na drogach oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych. - Są również zgłoszenia dotyczące uszkodzeń budynków - podał.

Przekazał również, że na nie ma osób poszkodowanych. - Jedynie w Warszawie przy ul. Zamiany w następstwie porywów wiatru gałęzie drzewa spadły na przechodzącą kobietę. Z niegroźnymi obrażeniami została zabrana przez pogotowie na obserwację - dodał.

Reklama

Z kolei z-ca dyr. Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze, że w środę na godzinę 16.30 w związku z frontem burzowym bez prądu jest około 101 tys. odbiorców. "Najwięcej w woj. łódzkim (91 tys.) oraz wielkopolskim (9,5 tys.)" - napisał z-ca dyr. RCB. Dodał, że odnotowano także 8 uszkodzonych dachów w woj. wielkopolskim oraz po 1 w kujawsko-pomorskim i łódzkim.

Drzewo przewróciło się na kobietę

- Na warszawskim Ursynowie przy ul. Zamiany drzewo przewróciło się na kobietę, uniemożliwiając jej wydostanie się spod gałęzi - poinformował polsatnews.pl asp. sztab. Łukasz Płaskociński. Jak dodał, działania straży polegały na obcięciu gałęzi i wydostaniu poszkodowanej. 

Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

Alerty pierwszego i drugiego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy