Reklama

Reklama

PSL odpowiada Dudzie. "Nieczysta kampania"

Politycy PSL są zdziwieni słowami Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta z PiS, który zapowiada przygotowanie projektu ustawy chroniącej polską ziemię. - Taki projekt jest już w komisji rolnictwa, przygotowali go posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówi rzecznik prasowy ludowców.

Jakub Stefaniak podkreśla, że to jak szybko potrwa praca nad projektem, przede wszystkim zależy od polityka Prawa i Sprawiedliwości, który stoi na czele sejmowej komisji rolnictwa. 

Stefaniak jest zdania, że po wypowiedzi Dudy powstała taka dość dziwna sytuacja, w której kandydat PiS-u na prezydenta mówi, że będzie walczył o polską ziemię i będzie pomagał rolnikom, a tak naprawdę nie wie o tym, że projekt jest już w komisji. - To jest podszyte trochę taką nutką nieczystej kampanii - mówi Stefaniak. 

Przygotowany przez ludowców projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego przewiduje ograniczenia w sprzedaży ziemi rolnej po 1 maja 2016 roku, czyli po zakończeniu okresu ochronnego, który Polska wynegocjowała wchodząc do Unii Europejskiej.

Reklama

Marszałek Sejmu 3 lutego skierował projekt do pierwszego czytania. Ma się ono odbyć w komisji rolnictwa oraz w komisji do sprawa unii europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy