Reklama

Reklama

PSL "nie dopuści do dewastacji samorządu"

Działacze PSL poinformowali o powołaniu Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. Organizacja "będzie robiła wszystko, żeby nie dopuścić do dalszej dewastacji samorządu" – oświadczył prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

O powołaniu Ruchu Obrony Polskiej Samorządności powiadomił polityk PSL, marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik po wtorkowym spotkaniu z działaczami Stronnictwa: marszałkami, starostami, burmistrzami oraz wójtami.

"Konsekwentnie od roku odbierane są polskim samorządom kolejne kompetencje i kolejne możliwości działania" - powiedział Struzik na konferencji prasowej. Według niego "jednoznacznie nasila się proces ograniczania polskiej samorządności", a - jak podkreślił - "trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie państwa polskiego bez samorządów".

Reklama

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że ruch "będzie robił wszystko, żeby nie dopuścić do dalszej dewastacji samorządu, żeby nie dopuścić do rozbioru naszych małych ojczyzn". Dodał, że będzie on także wspierał wszystkie inicjatywy "zmierzające do wzmacniania obywateli na poziomie lokalnym".

"Samorządność to jest istota funkcjonowania państwa polskiego" - podkreślił szef ludowców. "Bardzo ważne jest to, żeby nie dopuścić do przeniesienia na jedną ulicę w Warszawie wszystkich decyzji" - dodał Kosiniak-Kamysz.

Zapewniał, że PSL nie pozwoli na "zabieranie kolejnych kompetencji (...) mieszkańcom wspólnoty lokalnej". "Nie pozwolimy na zabieranie kompetencji do samostanowienia naszym rodakom" - powiedział prezes PSL.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy