Reklama

Reklama

Przymrozek i pierwszy śnieg. Prognoza pogody na najbliższe dni

W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W tym tygodniu poprószy też pierwszy śnieg.

IMGW podaje, że pierwsza połowa listopada jest anomalnie ciepła w całym kraju. Jednak od czwartku nastąpi zwrot sytuacji o 180 stopni. W drugiej połowie listopada prognozowane są niskie temperatury, szczególnie na wschodzie kraju oraz nadejścia termicznej zimy. 

Pierwsze przymrozki

Ochłodzenie zacznie się już w nocy z wtorku na środę. W środę miejscami w centrum i na południu kraju oprócz deszczu, spadnie deszcz ze śniegiem, możliwe są także opady samego śniegu. 

Kolejnej nocy - ze środy na czwartek -  niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera. Termometry na Suwalszczyźnie pokażą nawet do -5 stopni Celsjusza. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na oblodzone drogi i chodniki.

Reklama

ZOBACZ: Prognoza pogody w Interii na najbliższe dni

Pierwszy śnieg w tym tygodniu

Czwartek i piątek pochmurne, na południowym zachodzie możliwe są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura w całym kraju będzie się wahała od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni nad morzem.

Weekend będzie pogodny, termometry pokażą jednak od -1 stopnia na północnym wschodzie do około 8 stopni nad morzem.

Czytaj też: Nie popełniaj tych błędów przy ustawianiu ogrzewania. Stracisz sporo pieniędzy

Reklama

Reklama

Reklama