Reklama

Reklama

Przewodów. Są pierwsze informacje o ofiarach wybuchu

Zakończył się sztab kryzysowy, który trwał w starostwie hrubieszowskim w związku z eksplozją we wsi Przewodów. - Rodziny ofiar eksplozji zostały objęte opieką psychologiczną - powiedziała starosta powiatu hrubieszowskiego Aneta Karpiuk. Zmarli to dwaj starsi mężczyźni - wynika z niepotwierdzonych informacji.

Do eksplozji doszło o godz. 15.40 w suszarni zbóż we wsi Przewodów. W jej wyniku zginęło dwóch obywateli Polski. Według nieoficjalnych informacji to mężczyźni w wieku 60 oraz 62 lat, którzy w tym czasie przebywali na terenie zakładu.

W Hrubieszowie we wtorek wieczorem starosta Aneta Karpiuk zwołała sztab kryzysowy. Pojawił się na nim również wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Starosta przekazała, że rodziny ofiar zostały objęte opieką psychologiczną.

Wybuch w Przewodowie. Dziennikarze nie mają wstępu na miejsce tragedii

Policja blokuje przejazd drogą prowadzącą do miejsca eksplozji. Wokół niego pracują wszystkie służby. 

Reklama

Dziennikarze nie mają dostępu do najbliższej okolicy suszarni zbóż. Nikt nie jest przepuszczany dalej, a samochody kierowane są na objazdy.

Po północy rzecznik MSZ przekazał oficjalnie, że na teren wsi spadł pocisk produkcji rosyjskiej. Minister Zbigniew Rau wezwał ambasadora Rosji z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień na temat tej sprawy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy