Reklama

Reklama

Przeprowadzka Centralnego Biura Śledczego Policji droższa niż planowano

Dwa i pół miliona złotych więcej niż planowano, będzie kosztowała zmiana siedziby przez Centralne Biuro Śledcze Policji - dowiedział się reporter radia RMF FM. Funkcjonariusze mają się przenieść z Komendy Głównej Policji do nowych budynków przy ulicy Podchorążych w Warszawie.

Wzrost kosztów wynika z tego, że droższy niż planowano okazał się remont budynków na nową siedzibę CBŚP. Podczas prac, na które wydano już prawie 50 milionów złotych, okazało się, że trzeba wykonać dodatkowe roboty, których wcześniej nie można było przewidzieć.

Trzeba było również ogłosić kolejne przetargi, które już są realizowane. Szefostwo policji zapewnia, że nie wpłynie to na harmonogram przeprowadzki. Twierdzi też, że dodatkowe dwa i pół miliona to i tak niewiele, bo tylko 5 i pół procent całej inwestycji.

Poprzednie kierownictwo policji planowało przeprowadzkę na 2015 rok. Teraz wiadomo, że nowa siedziba ma zostać oddana za 2 miesiące. Pomieszczenia zajmowane dotąd przez CBŚP zajmą policjanci logistyki, którzy obecnie pracują w budynku dzierżawiony od MSWiA.

Reklama

(ug)   


Krzysztof Zasada
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy