Reklama

Reklama

Przemysław Wipler: Partia KORWiN chce przywrócenia kary śmierci

Partia KORWiN chce przywrócenia kary śmierci - poinformował o tym w radiowej Jedynce jeden z jej polityków, Przemysław Wipler.

Powiedział on, że w przygotowanym pakiecie projektów ustaw "KORWiN dla bezpieczeństwa" jest propozycja przywrócenia kary śmierci za morderstwo z premedytacją.

Przemysław Wipler przypomniał, że w 2004 roku taki projekt zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość. W pakiecie "KORWiN dla bezpieczeństwa", pod którym są już zbierane podpisy, są też postulaty ułatwienia dostępu do broni palnej i rozszerzenia pojęcia obrony koniecznej tak, aby nie można było przekroczyć jej granic przy obronie przed napadem we własnym domu.

Projekt ustawy o broni

Przemysław Wipler powiedział również, że jego ugrupowanie zbiera podpisy pod projektem ustawy o broni, przygotowanym przez Fundację Rozwoju Strzelectwa. Zapowiedział też przygotowanie kolejnych pakietów, dotyczących między innymi przedsiębiorców i podatków.

Reklama

Gość Jedynki oświadczył ponadto, że jest za zniesieniem podatku PIT. Jego zdaniem, kosztowałoby tyle samo, co program "Rodzina 500 Plus". Podatek PIT miałby zostać zastąpiony podatkiem od funduszu płac.

"Coraz bliżej wejścia do parlamentu"

Zdaniem Przemysława Wiplera, jego partia jest coraz bliżej wejścia do parlamentu, bo ma duże poparcie wśród młodych Polaków, a ugrupowanie to ma najmłodsze kadry i przywódców.

Przemysław Wipler powiedział, że w Ruchu Narodowym został tylko jego prezes, Robert Winnicki. Większość polityków Ruchu chce go bowiem odwołać, a czterej posłowie Ruchu postanowili pozostać w ugrupowaniu Kukiz'15.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy