Reklama

Reklama

Protesty pod Senatem. 38 wniosków do sądu

Policja skieruje do sądu 38 wniosków o ukaranie w związku z tamowaniem ruchu przez uczestników wtorkowego protestu przed Senatem - poinformował PAP w środę rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak. Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego.

We wtorek senatorowie debatowali nad ustawami reformującymi sądownictwo, przed budynkiem Senatu demonstrowali przeciwnicy wprowadzanych zmian. 

"Policja wylegitymowała 54 osoby, do sądów będzie skierowanych 38 wniosków o ukaranie za tamowanie ruchu. Siedem osób przyjęło mandaty karne, również za tamowanie ruchu. Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego" - powiedział Marczak.

Jak wyjaśnił, chodzi o dwójkę policjantów. Pierwszy to policjant, który doznał urazu nogi i trafił do szpitala, druga osoba to policjantka, która doznała urazu nadgarstka. "W obu przypadkach zostało to spowodowane naporem osób na barierki i tym samym na stojących za nimi policjantów. Ponadto policjant został kilkukrotnie kopnięty w nogę" - podał Marczak.

Reklama

Dodał, że w punkcie kulminacyjnym dwóch odbywających się we wtorek zgromadzeń brało w nich udział ok. 800 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy