Reklama

Protest rolników na Mazurach. Na drodze obornik i taczka z kukłą Kaczyńskiego

Grupa rolników zablokowała jeden pas drogi krajowej nr 15 w Bratianie (Warmińsko-mazurskie). Na jezdnię wysypano gnój, a na nim ustawiono taczkę z kukłą, której przytwierdzono twarz Jarosława Kaczyńskiego. Policja informuje, że ruch odbywa się wahadłowo.

- Rolnicy co pewien czas schodzą z drogi i umożliwiają przejazd samochodom, nie ma dużych zatorów. Na miejscu są policjanci - poinformowała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim Ludmiła Mroczkowska.

"Zabawa się skończyła. Dalej tego ucisku nie wytrzymamy. AGROunia Warmia i Mazury dziś na drodze. Nie chcą rozmawiać, ignorują problemy wiec działamy dalej"- napisali przedstawiciele AGROunii w mediach społecznościowych, gdzie zamieścili zdjęcia z protestu.

Na fotografiach widać, że na stercie gnoju protestujący rolnicy ustawili taczkę, a na niej ułożyli kukłę, która ma twarz Jarosława Kaczyńskiego. Kukła trzyma w rękach białe futerko, co ma nawiązywać do tzw. ustawy futerkowej, przy kukle jest też łopata. Mroczkowska potwierdziła, że rolnicy "ustawili taczkę z kukłą na stercie obornika".

Reklama

Ludmiła Mroczkowska powiedziała, że policjanci wylegitymowali protestujących ale "na ten moment nie wypisano nikomu mandatu". Policja nie została uprzedzona o proteście nie nie podaje, jak długo może on potrwać. W ocenie GDDKiA utrudnienia mogą potrwać trzy godziny.

GDDKiA podaje, że rolnicy oprócz gnoju na jezdnię wyłożyli także odwrócone brony i baloty ze słomą. Na poboczu drogi stoją ciągniki rolnicze, ale nie blokują one przejazdu.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!  

PAP

Reklama

Reklama

Reklama