Reklama

Reklama

Protest rolników. Izdebski nie spotka się jutro z Sawickim

„Na chwilę obecną nie wybieram się na jutrzejsze spotkanie z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim" - usłyszał reporter RMF FM od Sławomira Izdebskiego, lidera rolniczych protestów. Rolnicy od poniedziałku blokują m.in. krajową dwójkę obok Siedlec na Mazowszu. W środę mają utrudniać ruch na kolejnych drogach.

W rozmowie telefonicznej z reporterem RMF FM Izdebski tłumaczył, że bezpośrednim powodem jego decyzji są dzisiejsze słowa premier Ewy Kopacz.

Na konferencji prasowej stwierdziła ona, że postulaty rolników nie przystają do rzeczywistości. Zdaniem Izdebskiego wypowiedzi szefowej rządu to zły sposób prowadzenia dialogu, polegający na dolewaniu oliwy do ognia.

Protestujący żądają m.in. rekompensat za straty w uprawach wyrządzone przez dziki i podwyższenia cen w skupach żywca.

(mpw)

Paweł Balinowski

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy