Reklama

Reklama

Protest przed siedzibą radiowej Trójki

W piątek (22 maja) przed siedzibą radiowej Trójki odbył się protest zorganizowany przez dziennikarzy rozgłośni we współpracy z Robertem Biedroniem. "Nie dajmy jej uciszyć" - piszą pomysłodawcy wydarzenia.

"Radiowa Trójka zawsze była głosem wolności i otwartości. Nie dajmy jej uciszyć!" - czytamy na Facebooku. 

Protest organizowany przez dziennikarzy Trójki we współpracy z Wiosną i jej liderem rozpoczął się o godz. 19.07, kiedy powinna zacząć się Lista przebojów Programu Trzeciego. 

Przed siedzibą redakcji zebrali się słuchacze, dziennikarze oraz politycy.

Z głośników rozbrzmiewał utwór Kazika Staszewskiego: "Twój ból jest lepszy niż mój".

Znikająca Lista Przebojów

W ubiegły piątek (15 maja) podczas notowania Listy Przebojów Programu III podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika. Utwór nawiązuje do wizyty prezesa PiS na cmentarzu w czasie, kiedy obowiązywał zakaz wstępu. Kierownictwo programu zablokowało stronę, na której publikowane są wyniki Listy Przebojów, a głosowanie zostało unieważnione. 

Reklama

Dyrektor PR3 Tomasz Kowalczewski oświadczył, że został złamany regulamin i utwór Kazika do głosowania wprowadzono spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zapewniając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

W niedzielę Kowalczewski poinformował, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania". Według niego to prowadzący audycję "zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Tymczasem były już dyrektor muzyczny stacji Piotr Metz ujawnił SMS-a, jakiego otrzymał od Kowalczewskiego po emisji wspomnianego notowania listy przebojów. "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie" - miał napisać Kowalczewski.

Dziennikarze odchodzą z Trójki

Po tych wydarzeniach z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki. Ze stacją pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy z Trójką zapowiedziało również kilkoro artystów.

W czwartek senacka komisja kultury i środków przekazu postanowiła wystąpić do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie Kamińskiej i Kowalczewskiego.

Reklama

Reklama

Reklama