Reklama

Reklama

Protest kontrolerów na Okęciu. Okupują wieżę kontroli lotów

Według związkowców w poniedziałek przełożeni próbowali wręczyć wypowiedzenie szefowi Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa. Miało dojść do przepychanek. W pomieszczeniach wieży kontroli lotów przebywają kontrolerzy, którzy nie zgadzają się ze zmianami - podaje Polsat News.

Jak podaje Polsat News, kontrolerzy lotów uważają, że w ich miejscu pracy panuje niekorzystna atmosfera i w takich warunkach łatwo popełnić błąd, który mógłby skutkować katastrofą. 

Jak przekazał Polsat News Piotr Wujec, pełnomocniki Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego Warszawa, przewodniczący związku Marcin Jaracz przyszedł do pracy na godz. 16.30. "Został zaczepiony przez kilka osób z kierownictwa PAŻP, kierownika wieży, prawników, ochroniarzy i jeszcze nie wiadomo kogo, starano mu się wręczyć dyscyplinarne wypowiedzenie" - twierdzi prawnik. 

Zaalarmowano innych pracowników. W wieży kontroli lotów zebrali się ci, którzy tego dnia nie pełnili służby. 

"Pracodawca informuje, że nie składał w dniu 2 grudnia 2019 roku jakichkolwiek oświadczeń w przedmiocie wypowiadania lub rozwiązywania umów o pracę" - poinformował Paweł Łukaszewicz, rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. 

Przekazał też, że trwają rozmowy z pracownikami. 

"Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami zapewniającymi bezpieczeństwo w kraju" - oświadczył Łukaszewicz i zapewnił, że bezpieczeństwo operacji na lotniskach jest zachowane.

Reklama

Jak podaje Onet, powołując się na słowa Piotra Łuckiego z biura rzecznika Lotniska Chopina - zaistniała na wieży sytuacja nie wpływa na funkcjonowanie lotniska i nie powoduje żadnych opóźnień.

Lęk przed kierownikiem

Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa składał skargi na nowego kierownika do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, ministerstwa infrastruktury, a w zeszłym tygodniu do premiera.

"Sytuacja na warszawskiej wieży jest napięta z przyczyn niezależnych od kontrolerów ruchu lotniczego. Kilka miesięcy temu, jako kierownika warszawskiej wieży, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ustanowił kontrolera zbliżania, czyli z innej jednostki organizacyjnej. Ten kierownik w ciągu kilku miesięcy wygenerował wiele stresów po stronie kontrolerów ruchu lotniczego, wiele konfliktów - powiedział Polsat News prawnik Piotr Wujec, który jest pełnomocnikiem Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego Warszawa.

Jak dodał - kontrolerzy, którzy przebywają w pomieszczeniach wieży kontroli lotów boją się z niej wyjść ze strachu przed kierownikiem.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje