Reklama

Reklama

Protasiewicz: W przypadku wojny religijnej z islamem, Europa nie ma szans

- Gdyby miało dojść do wojny kultur i religii, to my, chrześcijanie, a zwłaszcza Europejczycy, nie mamy najprawdopodobniej szans, bo muzułmanów mieszkających wokół Europy jest dużo więcej – powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVP Info "Gość Poranka" Jacek Protasiewicz.

Były polityk Platformy Obywatelskiej przypomniał, że wraz z uchodźcami z Syrii, do Europy dostali się również emigranci ekonomiczni, a nawet osoby mające terrorystyczne zapędy.  

W rozmowie bardzo wyraźnie podkreślona została kwestia różnic na tle religijnym. Jednak jak podkreślał Protasiewicz, nie każdy wyznawca islamu jest wrogiem chrześcijan. Jego zdaniem, zagrożeniem są jedynie fanatycy religijni, którzy znajdują się pod wpływem radykalnych ruchów.

Temat terroryzmu został poruszony w związku z wydarzeniem, do którego doszło w  niedzielę w restauracji w Ansbach w pobliżu Norymbergi. 27-letni Syryjczyk zdetonował tam ładunek wybuchowy. Sprawca zginął raniąc 12 osób.

Reklama
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy