Reklama

Reklama

"Proszę, nie obcinajcie mojej nóżki"

"Beznadziejny przypadek, w przyszłości czeka ją amputacja" - takie słowa usłyszeli rodzice małej Ali. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą lewej kończyny - bez kości strzałkowej i nieprawidłowo wykształconą kością udową, co sprawia, że jej nóżka jest o połowę krótsza niż powinna być. Jeśli nie dojdzie do operacji, małą Alę czeka amputacja kończyny. Do 5 stycznia rodzice muszą uzbierać potrzebną sumę.


"Dwie godziny po porodzie lekarz wezwał nas do gabinetu. Jego poważna mina wystarczyła, byśmy wiedzieli, że dzieje się coś złego. Wpatrywaliśmy się w jego twarz i czekaliśmy, aż powie cokolwiek. Później usłyszeliśmy o chorobie, o braku kości, o amputacji, o tym, że całe życie będziemy bezradni wobec cierpienia Ali. Wszystko zlewało się w jedną całość. W gabinecie lekarza nasz świat się zatrzymał - byliśmy tylko my, dudniące w głowie słowa lekarza i przerażenie, które przeszywało każdy milimetr ciała. Wcześniej mnóstwo razy wyobrażaliśmy sobie, jak będzie wyglądała, jaki będzie miała kolor oczu i włosów. W naszych wyobrażeniach była zdrowa, miała dwie rączki i dwie nóżki. Jak zareagowaliśmy, gdy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy? Kochaliśmy jeszcze mocniej" - piszą na stronie Siepomaga.pl rodzice dziewczynki.

Reklama

"Z każdym tygodniem Ali przybywało kilka centymetrów. Stawała się coraz większa i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie lewa nóżka, która nie nadążała za prawą. Kiedy próbowała raczkować, upadała, bo przecież lewa noga nie dosięgała ziemi. Każda próba kończyła się tak samo - płaczem i pełnym rozczarowania spojrzeniem" - dodają.

Przypadek Ali został skonsultowany z doktorem Paley'em. Jak ocenił, dziecko może być w pełni sprawne. Poza operacją Ali trzeba podać białko BMP (białko morfogenetyczne kości), które ze względu na wysokie koszty nie jest zarejestrowane w naszym kraju.

Rodzice proszą o pomoc. Pierwotnie na uzbieranie 800 tys. złotych mieli czas tylko do końca grudnia, ale z racji tego, że nie udało się uzbierać pełnej kwoty, zbiórka została przedłużona do 5 stycznia. 

Jak można pomóc Ali?

Wpłat należy dokonywać za pośrednictwem strony Siepomaga.pl (kliknij)

Liczy się każda złotówka.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy