Reklama

Reklama

Prokuratura Generalna: Ze spokojem czekamy na ustalenia CBA

Prokuratura Generalna ze spokojem czeka na ustalenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze CBA od ubiegłej środy kontrolują między innymi przetargi informatyczne instytucji kierowanej przez Andrzeja Seremeta.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk powiedział w TVP Info, że działania CBA mają "rutynowy charakter". Podkreślał, że prokuratura od kilku lat sukcesywnie przekazuje CBA wszystkie informacje dotyczące przetargów związanych z informatyzacją. Jeden z nich dotyczy digitalizacji akt.

Mateusz Martyniuk zapewniał, że - wbrew publikacjom prasowym - Prokuratura Generalna przekazuje niezbędny sprzęt potrzebny do wdrożenia nowych technologii. "W listopadzie ubiegłego roku 57 prokuratur, czyli te, które miały sprzęt otrzymać, otrzymały go - komputery i serwery. Nie jest również prawdą, że nie dostarczono aplikacji, tak zwanego systemu digitalizacji akt, ona również została dostarczona - w kwietniu tego roku" - zaznaczał rzecznik Prokuratury Generalnej, dodając, że Unia Europejska, która finansuje ten projekt, bardzo drobiazgowo go kontroluje. 

Reklama

Mateusz Martyniuk w rozmowie z TVP Info podkreślał, że wcześniej nie było również uwag dotyczących przetargu na system służący do rejestracji akt. Jak podkreślił, do postępowania nie zgłaszały uwag sądy powszechne i Krajowa Izba Odwoławcza.

Centralne Biuro Antykorupcyjne planuje zakończenie kontroli na koniec sierpnia, ale zgodnie z prawem może ona zostać przedłużona do 6 miesięcy. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński przypominał, że już kilka lat temu szef Biura Paweł Wojtunik zapowiadał wnikliwe analizy przetargów informatycznych prowadzonych przez instytucje państwowe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy