Reklama

Reklama

Projekt "Stop LGBT". Nie ma zgody abpa Stanisława Gądeckiego

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy "Stop LGBT" oraz na zbieranie pod nim podpisów. Kuria Metropolitalna poinformowała o tym w specjalnym liście do proboszczów.

Na początku września kierownictwo episkopatu wysłało do wszystkich biskupów diecezjalnych pismo, w którym przypomniano, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek przedstawili społeczny projekt ustawy "Stop LGBT" zakazujący m.in. parad równości na ulicach polskich miast.

W liście poproszono biskupów o "rozważenie - według swobodnej decyzji - ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy" i umożliwienia zbierania podpisów od wiernych na terenie kościołów.

Sprzeciw abpa Gądeckiego

Teraz list do proboszczów z archidiecezji poznańskiej wysłała w tej sprawie kuria. Napisano w nim, że metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów na terenach kościelnych, w parafiach, które mu podlegają. Wikariusz generalny ks. Ireneusz Dosz napisał, że nie ma zgody na promowanie akcji i prowadzenie jej na terenach należących do Kościoła w archidiecezji.

Reklama

Oto treść listu: 

"Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Podpisano: Biskup Szymon Stułkowski, Wikariusz Generalny
ks. prałat dr Ireneusz Dosz, Kanclerz Kurii"

Reklama

Reklama

Reklama