Reklama

Reklama

Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem rozległego niżu znad centralnej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarach podwyższonego ciśnienia. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w polarnej morskiej masie powietrza.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm, miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy, około 22 st., 23 st. w centrum, do 24 st. miejscami na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zwłaszcza w zachodniej połowie kraju możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie, około 12 st. w centrum, do 15 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunku północnego.

Reklama

Sobota, 3 sierpnia

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Na południu i zachodzie możliwe burze, lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 st., nad morzem i na Podhalu od 20 st. do 22 st., w kotlinach Sudeckich około 18 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W kolejnych dniach pogoda znacząco się nie zmieni. Jednak w następny weekend ma być deszczowo.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje