Reklama

Prognoza pogody na niedzielę: Czeka nas prawdziwie wiosenna aura

W niedzielę Polska będzie podzielona na pół. To za sprawą niżu, który dociera do kraju znad zachodu. Na południu Polski będzie pogodnie i z temperaturą dochodzącą do 16-17 stopni Celsjusza. Na północy więcej chmur, z których w rejonie Pomorza Zachodniego i krańcach lubuskiego może spaść przelotny deszcz.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska znajdzie się na skraju niżu z centrum nad Europą Zachodnią. Ciśnienie atmosferyczne spadnie.

- Na wschodzie i południu kraju będzie jeszcze dużo słońca. Na zachodzie już więcej chmur i na Pomorzu, zwłaszcza na jego zachodniej części, możliwe są słabe, przelotne opady deszczu, które mogą sumarycznie dać do pięciu litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie, w zachodniopomorskim i części lubuskiego możliwe są też słabe burze z wiatrem dochodzącym do 60 km/h. Poza tym bez opadów. Temperatura maksymalna od 9-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 14 w centrum, do 16-17 na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, bez porywów, południowy, południowo-zachodni - powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW-PIB.

Reklama

ZOBACZ TAKŻE: PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA, WIOSNA

Od początku tygodnia wiatr przybierze na sile i praktycznie każdego dnia na niektórych obszarach kraju będzie padał słaby deszcz. Według prognoz meteorologów IMGW, na południu temperatury w dzień będą dochodziły do 15-18 stopni. Nieco chłodniej będzie na północy, gdzie spodziewane są temperatury na poziomie około ośmiu stopni. Taka pogoda ma utrzymać się przez cały tydzień.

W rejonach województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego momentami wiatr będzie porywisty. Reszta kraju z wiatrem słabym i umiarkowanym. Przelotne opady deszczu prognozowane są wyłącznie w północnej i zachodniej części Polski.

Pogodna noc, z niewielkim przymrozkiem

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w nocy wystąpią niewielkie przymrozki  - temperatura spadnie do 3 stopni Celsjusza. Słabe opady mogą wystąpić nad morzem. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy