Reklama

Reklama

Prognoza pogody na dziś: Burze i deszcz w całym kraju

Poniedziałek w całym kraju będzie deszczowy, możliwe także burze. Jak informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, padać ma też w nocy. Temperatury wciąż będą jednak wysokie.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, najsłabsze opady na Pomorzu. Na pozostałym obszarze w czasie burz prognozowana suma opadów do 40 mm.

Burze i deszcz. Alert RCB dla trzech województw

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenie przed ulewnymi deszczami i burzami do mieszkańców trzech województw: opolskiego, małopolskiego oraz części śląskiego.

"Uwaga! Dziś i w nocy (22/23.08) ulewny deszcz i burze. Unikaj otwartych przestrzeni, nie chowaj się pod drzewami." - napisano w alercie.

Reklama

Pogoda w nocy: Znów burze i deszcz

W nocy zachmurzenie niemal w całym kraju z większymi przejaśnieniami, tylko na Podlasiu lokalnie małe. Opady deszczu prawie w całym kraju. W centrum i na południu burze z opadami deszczu do 20-30 mm, a w Karpatach nawet do 40 mm.

Temperatura minimalna od 14 stopni Celsjusza na zachodzie, 16-18 stopni na wschodzie do 19 w centrum i na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz osiągnie prędkość do 65 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama