Reklama

Prognoza pogody na drugi dzień świąt. Będzie wietrznie i deszczowo

W poniedziałek Polska znajdzie się w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych. Synoptyk IMGW-PIB przekazał, że w dzień napłynie cieplejsze powietrze, ale już w nocy nadejdzie chłodniejszy front z powietrzem powietrzem polarno-morskim.

Jak powiedział Michał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek nad Polską pojawi się płytki niż, który będzie przemieszczał się znad Niemiec w kierunku Bałtyku. W ciągu dnia będzie ciepło, ale wietrznie. W nocy napływać już będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

- W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na południu. Niemal w całym kraju możliwe opady. Najintensywniejsze spodziewane są na północnym wschodzie, gdzie miejscami może spaść d 15 mm deszczu. Oprócz deszczu może tam także spaść deszcz ze śniegiem i topniejący śnieg. Lokalnie mogą to być opady marznące, powodujących gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju będą to opady słabsze i przelotne. Najmniejsze prawdopodobieństwo opadów jest na południu kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6 stopni Celsjusza na wschodzie, około 8-9 w centrum, do 11-12 na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr będzie się wzmagał i w całym kraju będzie umiarkowany i porywisty. Nad samym morzem będzie dość silny i silny, osiągając w porywach do 75 km/h, a w górach do 100 km/h - powiedział Michał Ogrodnik.

Reklama

Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii

Pogoda w nocy z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek też będzie deszczowo. Na północy i północnym wschodzie może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze opady będą słabsze. W górach może spaść deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 centymetrów. Temperatura minimalna wyniesie od zera na Pojezierzu Pomorskim, w Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu, 2 stopnie na Suwalszczyźnie i zachodzie, do 5 na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w całym kraju porywisty. W głębi kraju porywy do 60 km/h. Nad samym morzem wiatr będzie dość silny, w porywach do 80 km/h, wiejący głównie z zachodu.

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy