Reklama

Reklama

Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami

W środę pogodę nad znaczną częścią Polski napłynie zatoka niżowa z frontem chłodnym. Jak powiedziała synoptyk IMGW-PIB Ilona Bazyluk, najmniejsze szanse na opady będą mieli mieszkańcy Małopolski i Górnego Śląska oraz centralnej części kraju. Wydano również pierwszy stopień ostrzeżenia przed mgłami dla północno-wschodniej części kraju.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę za sprawą frontu chłodnego i zatoki niżowej z centrum nad Skandynawią, do kraju będzie napływać powietrze polarno-morskie. Zdaniem meteorologów IMGW-PIB, w najbliższych dniach temperatury w ciągu dnia utrzymywać się będą na poziomie 10-16 stopni.

Pogoda na środę. Gdzie będzie najcieplej?

- W środę nad większą częścią kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Najwięcej słońca zobaczymy na południu Polski - w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie będzie małe, z najmniejszą szansą na opady. Na zachodzie i pozostałym obszarze możliwy jest słaby deszcz - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB. 

Reklama

Bazyluk dodała również: - Na północnym wschodzie do godziny 10 rano mogą utrzymywać się mgły, które w trakcie dnia przekształcą się w silne zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podhalu i Suwalszczyźnie, 15 w centrum, do 17 stopni w woj. opolskim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

W nocy ze środy na czwartek w zachodniej połowie kraju będzie pogodnie z zachmurzeniem małym. Na południu możliwe są lokalnie mgły z widzialnością do 200 metrów, a na wschodzie silne zamglenia. Na wschodzie i północnym wschodzie prognozowane są przelotne opady słabego deszczu. 

Temperatura minimalna od 3 stopni na zachodzie, w centrum około 6, do 7-8 stopni nad morzem. W kotlinach sudeckich temperatura może spaść do minus trzech stopni. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, dość silny. W Sudetach może osiągać do 70 km/h. 

Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed mgłą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert przed gęstą mgłą dla północno-wschodniej części kraju. Do godziny 7 rano ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązywało dla części woj. Mazowieckiego i południowo-wschodniej części Warmińsko-Mazurskiego. 

Alert dotyczący mgieł utrzymuje się dla województwa podlaskiego i północnej części woj. lubelskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy