Reklama

Reklama

Profesor Bogdan Chazan oczyszczony z zarzutów

Profesor Bogdan Chazan zapowiada, że będzie się domagał przywrócenia na stanowisko dyrektora warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny. Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej uznał, że nie ma podstaw do postawienia zarzutu popełnienia przewinienia zawodowego po odmowie aborcji.

Profesor Bogdan Chazan powiedział, że argumentacja, która została przytoczona, nie uzasadnia decyzji o dyscyplinarnym zwolnieniu go ze stanowiska dyrektora szpitala. Dodał, że była ona "bardzo sroga i nieuzasadniona". Stwierdził też, że decyzja Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej dostarcza mu dodatkowych argumentów i bardzo go moralnie wzmacnia.

W ubiegłym roku profesor Bogdan Chazan powołał się na klauzulę sumienia, odmawiając pacjentce wykonania zabiegu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też - choć zobowiązywały go do tego przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać.

Reklama

Dziecko, z powodu licznych wad, zmarło niedługo po porodzie. Po kontroli zleconej przez prezydent Warszawy profesor Chazan stracił stanowisko.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy