Reklama

Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z Polski 2050. "Uznaliśmy, że tak będzie najlepiej"

Prof. Wojciech Maksymowicz opuszcza szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni. "Uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie" - poinformował.

"Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie" - poinformował w poście na Facebooku prof. Wojciech Maksymowicz, poseł trwającej obecnie IX kadencji Sejmu.

"Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem. Jak wielokrotnie powtarzałem, jestem najpierw lekarzem, dopiero później politykiem. Rozstajemy się w przyjaznej atmosferze, pełnej zrozumienia swoich stanowisk i potrzeb. Ja ze swojej strony zapewniam, że dalej będę walczył o interes Warmii i Mazur, a w szczególności ukochanego Olsztyna, bo do tego nie potrzeba barw politycznych" - brzmi dalsza część wpisu.

Reklama

Po odejściu Maksymowicza koło Polski2050 będzie liczyło siedmioro posłów.

Wojciech Maksymowicz był w Polsce 2050 od połowy ubiegłego roku

Prof. Wojciech Maksymowicz związał się z partią Szymona Hołowni w maju 2021 roku po sporze ze swoją poprzednią grupą polityczną. Zasiadający w Sejmie z ramienia Porozumienia (start z list PiS - red.) Maksymowicz został wówczas oskarżony o udział w eksperymentach medycznych na ludzkich płodach.

Maksymowicz zaprzeczał, jakoby takie eksperymenty miały miejsce, jednak w 2022 roku temat profesora powrócił. WP zarzuciła Maksymowiczowi, że w olsztyńskiej klinice, której szefuje, popełniono błąd, w wyniku którego zmarła pacjentka. Co więcej, Maksymowicz miał wówczas nie przebywać na sali operacyjnej, choć dokumentacja wskazywała, jakoby uczestniczył w procedurze.

Z kolei dziennikarz TOK FM opisał, że zespół profesora prowadził drogi eksperyment leczenia komórkami macierzystymi, choć terapia miała być z góry skazana na porażkę. Za leczenie pacjenci mieli płacić zawrotne sumy. Prof. Maksymowicz zaprzeczał wszystkim doniesieniom i zapowiadał walkę o swoje dobre imię w sądzie.

Zanim Maksymowicz związał się z Porozumieniem Jarosława Gowina, należał do Platformy Obywatelskiej. Od 31 października 1997 do 26 marca 1999 sprawował także urząd ministra zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prof. Wojciech Maksymowicz | Polska 2050 | Szymon Hołownia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy