Reklama

Prof. Królikowski: To zamach na moją wiarygodność

- Nie mogę potraktować tego inaczej, jak zamach na moją wiarygodność, a tak naprawdę atak na prezydenta - w ten sposób, w rozmowie z portalem 300polityka.pl, prezydencki doradca prof. Michał Królikowski komentuje medialne doniesienia o tym, że jest na celowniku prokuratury.

Prof. Michał Królikowski doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie przy pisaniu projektów ustaw dotyczących sądownictwa. 

Jak ustalili w czwartek reporterzy RMF FM, prof. Królikowski znalazł się na celowniku prokuratury. Białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań finansowych profesora Michała Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Działania te rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to właśnie mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo - podaje radio RMF FM. 

Prof. Królikowski na celowniku prokuratury. Czytaj więcej

"Dziennikarze posiadają ponoć kopie z akt postępowania przygotowawczego, co samo w sobie, jeśli jest prawdą, jest skutkiem naruszenia tajemnicy śledztwa" - komentuje Królikowski.

Prezydencki doradca podejrzewa, że dokumenty musiały powstać pod koniec zeszłego tygodnia. "Nie mogę potraktować tego inaczej jak zamach na moją wiarygodność, a tak naprawdę atak na prezydenta" - mówi. 

Prof. Królikowski pytany przez portal 300polityka.pl, o to, czy działania skierowane przeciwko niemu, mogą być inspirowane przez prokuraturę, odpowiada: "Jeżeli prawdą jest to, że dziennikarze są w posiadaniu kopii fragmentu akt postępowania przygotowawczego, to istnieją tylko dwie możliwości. Albo tę informację przekazał ktoś, kto ma stały dostęp do akt i postępowania przygotowawczego, czyli prokuratora, albo jest to któryś z obrońców, które te akta przegląda".

"Jest mało prawdopodobne, że do tej notatki mógł dotrzeć ktoś spoza instytucji, która ją stworzyła. Sam tego dokumentu szczegółowo nie analizowałem" - podkreśla. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy