Reklama

Reklama

Prof. Jan Majchrowski zrzekł się stanowiska sędziego SN

"Z dniem dzisiejszym zrzekłem się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego" - oświadczył sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Jak podkreślił, to jego protest przeciwko naruszaniu prawa w tym organie. O swojej decyzji poinformował prezydenta Andrzeja Dudę.

Jan Majchrowski o swojej decyzji poinformował w oświadczeniu. "Z dniem dzisiejszym zrzekłem się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego" - napisał i przekazał, że za pośrednictwem pierwszego prezesa Sądu Najwyższego poinformował o swojej decyzji prezydenta Andrzeja Dudę.

"Niniejsza moja rezygnacja jest już ostatnią pozostającą w mojej dyspozycji formą protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa, polskiej Konstytucji, orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego i faktycznemu uleganiu przez kierownictwo Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej SN bezprawnym naciskom podmiotów zewnętrznych podważającym suwerenność Państwa Polskiego, w tym przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - podkreśla sędzia Majchrowski. 

Reklama

Kim jest Jan Majchrowski?

Urodzony w 1964 roku profesor Jan Majchrowski jest politologiem i konstytucjonalistą. W 2016 r. został szefem zespołu powołanego przez marszałka Marka Kuchcińskiego do kompleksowego rozwiązania problemów Trybunału Konstytucyjnego. W czasie rządów AWS był także wojewodą lubuskim.

W 2018 roku prezydent Andrzej Duda powołał go na sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Reklama

Reklama

Reklama