Reklama

Reklama

Prof. Barbara Zahorska-Markiewicz nie żyje. Była wybitną specjalistką w leczeniu otyłości

W wieku 80 lat zmarła prof. Barbara Zahorska-Markiewicz. Była specjalistką w zakresie chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego. Zajmowała się leczeniem otyłości.

Barbara Zahorska-Markiewicz była profesorem zwyczajnym Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i prezesem Polskiego Naukowego Towarzystwa Otyłości i Przemiany Materii. Była członkiem Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Medycznych. Przez dwie kadencje sprawowała funkcję Dziekana Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej.

W 1998 roku prof. Barbara Zahorska-Markiewicz została odznaczona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Reklama

Prof. Barbara Zahorska-Markiewicz była autorką i redaktorką podręczników oraz poradników skierowanych do studentów medycyny - to m.in. "Otyłość" i "Patofizjologia kliniczna". 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy