Reklama

Reklama

Prof. Andrzej Rzońca: 500 plus nie dla rodzin, w których porzuca się pracę

"'Socjalne eldorado' zmieni się w 'eldorado dla aktywnych', tzn. tych, którzy ciężko pracują, jak również tych, którzy nie mają pracy, ale starają się ją znaleźć" - zapowiada w "Dzienniku Gazecie Prawnej" prof. Andrzej Rzońca, główny ekonomista PO.

We fragmencie, który już wzbudza emocje w mediach społecznościowych, prof. Rzońca proponuje zmiany w programie Rodzina 500 plus:

"500 plus nie powinno być z automatu wypłacane w rodzinach, w których porzuca się pracę. Taka polityka jest zgubna dla tych rodzin i głęboko niesprawiedliwa wobec pozostałych, które ciężko pracują na wydatki państwa" - postuluje Andrzej Rzońca.

"Obecny rząd stworzył coś, co w 'The Economist' jest opisywane jako 'socjalne eldorado'. Ja odczytuję wystąpienie programowe Grzegorza Schetyny tak, że 'socjalne eldorado' zmieni się w 'eldorado dla aktywnych', tzn. tych, którzy ciężko pracują, jak również tych, którzy nie mają pracy, ale starają się ją znaleźć" - dodaje główny ekonomista PO.

Reklama

Rzońca uważa, że bieda "dziedziczona z pokolenia na pokolenie" jest obecnie zagrożeniem dla polskich rodzin.

"Ostatnie dane GUS pokazują, że skrajne ubóstwo wzrosło i do tego radykalnie w gospodarstwach żyjących ze świadczeń. Mamy w programie aktywizowanie tych osób, które wpadły w pułapkę socjalną. Bo bezwarunkowe świadczenia skazują je na najgorszy rodzaj biedy - taką, która jest dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Dla nas praca jest wartością. To podstawowa różnica między nami a obecną władzą" - podkreśla rozmówca gazety.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje