Reklama

Reklama

Próbował potrącić funkcjonariuszy. Postrzelony 27-latek przeszedł operację

27-latek, który w piątek wieczorem, uciekając samochodem przed policją, próbował potrącić funkcjonariuszy i został przez nich postrzelony, przeszedł tego samego dnia operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poinformowała o tym w sobotę oficer prasowa częstochowskiej policji aspirant Sabina Chyra-Giereś. Przekazała, że kula utkwiła w mięśniach pleców mężczyzny, nie powodując groźniejszych obrażeń. Jeszcze w piątek wieczorem lekarze usunęli ją podczas operacji. Stan mężczyzny nie budzi niepokoju.

Szczegóły piątkowego zajścia wyjaśnia prokuratura. Według wstępnych informacji patrol policji chciał wylegitymować mężczyznę siedzącego w zaparkowanym na uboczu samochodzie. Znany policji i wcześniej karany 27-latek zaczął uciekać, ale musiał zatrzymać swoją mazdę na przejeździe kolejowym, bo właśnie przejeżdżał pociąg. Policjanci podjęli tam próbę zatrzymania go, a wtedy 27-latek usiłował ich potrącić. Padły strzały ze służbowej broni, mimo to kierowca mazdy znowu uciekł.

Reklama

Dwaj funkcjonariusze ruszyli w dalszy pościg i zatrzymali 27-latka kilka ulic dalej. Wtedy okazało się, że został ranny i trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Wyniki będą znane za kilka dni. Zabezpieczono też mazdę, którą uciekał.

Interweniującym policjantom zapewniono pomoc psychologiczną. Standardowe w takich sytuacjach badanie przeprowadzone bezpośrednio po zdarzeniu potwierdziło, że byli trzeźwi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy