Reklama

Reklama

Problemy z węglem. Kolenda-Zaleska złapała się za głowę po słowach posła Girzyńskiego

- Co pan powie ludziom, którzy po 500 godzin czekają w kolejce po węgiel i nie wiedzą, czy będzie? - takie pytanie zadała Katarzyna Kolenda-Zaleska posłowi Zbigniewowi Girzyńskiemu z koła Polskie Sprawy. Odpowiedź parlamentarzysty załamała prowadzącą.

Do spontanicznej reakcji doszło podczas wtorkowej audycji na antenie TVN24. W rozmowie, obok Zbigniewa Girzyńskiego, brał również udział Cezary Tomczyk z KO.

Tematem rozmowy były problemy z dostępnością węgla.

Katarzyna Kolenda-Zaleska łapie się za głowę po odpowiedzi posła

Wspierający koalicję rządzącą poseł Girzyński o kryzys obwinił zarówno PO, jak i PiS.

- To opozycja z PO na czele krzyczała, że "dość ruskiego węgla", że natychmiast trzeba wstrzymać dostawy. PiS i rząd uległy tej głupiej presji. Jedni i drudzy popełnili błąd - wywodził poseł.

Katarzyna Kolenda-Zaleska chciała się natomiast dowiedzieć, jak można zażegnać kryzys tu i teraz.

Reklama

- Co pan powie ludziom, którzy pod kopalnią Janina stoją po 500 godzin i czekają na węgiel, i nie wiadomo, kiedy będzie, czy będą musieli stać po kilka razy. Co pan im powie? - pytała prowadząca rozmowę.

- Powiem im, że jeżeli nadal będą głosowali albo na Platformę Obywatelską, albo na Prawo i Sprawiedliwość, to będą mieli te problemy - stwierdził Girzyński.

I właśnie wtedy załamana Kolenda-Zaleska schowała głowę w dłoniach. - Panie pośle, to nie... - próbowała interweniować, gdy niezrażony rozmówca kontynuował tyradę.

Zbigniew Girzyński zakłada nową partię

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Zbigniew Girzyński zapowiedział utworzenie nowej partii.

- Skupi wszystkich zdroworozsądkowo myślących ludzi, chcących budować formację dla wszystkich. O poglądach konserwatywnych, jak i umiarkowanie liberalnych, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych. Przywiązanych do wartości takich jak wolność poszczególnych ludzi - tłumaczył. W szeregach formacji ma się znaleźć m.in. minister Agnieszka Ścigaj.

Brakuje węgla w Polsce

Wobec embarga na węgiel z Rosji Polska ma poważny problem z tym surowcem. Jak ustalili reporterzy Interii, jesienią i zimą bez tego surowca może zostać około miliona gospodarstw domowych grzejących węglem. Czytaj więcej na ten temat!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy