Reklama

Prezydent zwołał posiedzenie Rady Gabinetowe w sprawie Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda zwołał na wtorek na godz. 13 posiedzenie Rady Gabinetowej. Tematem będzie sytuacja na Ukrainie - informuje szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Posiedzenie Rady Gabinetowej odbędzie się w Pałacu Prezydenckim i będzie miało charakter niejawny. - Jutro o godz. 13 odbędzie się posiedzenie Rady Gabinetowej - przekazała szefowa prezydenckiej kancelarii. Pytana o temat posiedzenia, powiedziała: "Polska wobec sytuacji na Ukrainie".

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała również, że po posiedzeniu Rady odbędzie się briefing prezydenta Andrzeja Dudy.

Rada Gabinetowa jest zwoływany przez prezydenta, by omówić sprawy szczególnie ważne dla interesu państwa. Składa się z członków Rady Ministrów, obradujących pod przewodnictwem głowy państwa. 

Czy Rosja zaatakuje Ukrainę. Zobacz relację na żywo 

Andrzej Duda: Ocalić pokój i odeprzeć agresję

Reklama

W piątek prezydent Andrzej Duda wziął udział w w międzynarodowej telekonferencji w sprawie kryzysu wokół Ukrainy, którą zorganizował prezydent USA Joe Biden.

W rozmowie wzięli udział także prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, premier Kanady Justin Trudeau, premier Włoch Mario Draghi, prezydent Rumunii Klaus Iohannis, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

W oświadczeniu po rozmowie prezydent Duda zapewnił o "absolutnej jedności przywódców Zachodu", solidarności z Ukrainą i zgodzie co do konieczności udzielenia jej pomocy finansowej i także poprzez dostawy broni.

"Mamy jeden cel: ocalić pokój i odeprzeć agresję" - zapewnił na Twitterze prezydent Andrzej Duda. 


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rada gabinetowa | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy