Reklama

Reklama

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: Solidaryzuję się z kobietami

"W tak ważnym czasie solidaryzuję się z kobietami i ze wszystkimi protestującymi. Jako prezydent Warszawy sprawdzam na ulicach miasta sytuację pod względem bezpieczeństwa" - napisał wieczorem na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W środę od godz. 18.30 na ulicach Warszawy trwa protest po opublikowaniu na stronach Trybunału Konstytucyjnego uzasadnienia do październikowego wyroku w sprawie aborcji. Spod siedziby TK, gdzie rozpoczęła się demonstracja, jej uczestnicy udali się w okolice siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej, a następnie wrócili znów pod trybunał.

Na ulicach Warszawy obecny jest prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "W tak ważnym czasie solidaryzuję się z kobietami i ze wszystkimi protestującymi. Jako prezydent sprawdzam na ulicach miasta sytuację pod względem bezpieczeństwa. Dziękuję ratownikom, że tu są. Do wszystkich protestujących - uważajcie na siebie! #StrajkKobiet" - napisał samorządowiec na Twitterze.

22 października TK za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjny, który dopuszcza przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Wyrok Trybunału ma jeszcze w środę zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy