Reklama

Reklama

Prezydent Warszawy odpiera zarzuty: To komisja wskazała, że płaci organ

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oświadczyła w piątek, że nałożona na nią grzywna nie jest karą osobową skierowaną do niej. "To komisja weryfikacyjna nałożyła grzywnę na prezydenta miasta stołecznego Warszawy" - skomentowała. Prezydent zaznaczyła również, że ona sama nie ma podstawy prawnej, by zapłacić grzywnę.

"Jak posłuchałam ministra (Patryka) Jakiego, to ręce opadły" - powiedziała na konferencji prasowej. "Po pierwsze (Jaki-PAP) mija się z prawdą, to jeszcze mija się z prawem, tak naprawdę to oni wyznaczyli, kto ma płacić tę grzywnę, to komisja napisała, że dotyczy to prezydenta Warszawy, w tym postanowieniu nie ma nawet mojego nazwiska, czyli nie osoba, tylko funkcja ma płacić tę grzywnę" - powiedziała prezydent Warszawy.

"On sam (Jaki-PAP) napisał i podpisał się pod tym postanowieniem, że to ma płacić prezydent, jakikolwiek prezydent, nieważne jakie ma nazwisko" - stwierdziła. "Ja nie mam podstawy prawnej (by płacić grzywnę-PAP)" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Jak oceniła, grzywny nakładane przez komisję weryfikacyjną "ani to jest kara dla miasta, ani to nie jest kara dla osoby".

Komisja weryfikacyjna uchyliła w piątek decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy w sprawie działki przy dawnej ul. Siennej 29 i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego do niej Maciejowi M., który uzyskał je w 2012 r. Rozprawa w sprawie Siennej odbyła się 25 lipca.  Wówczas komisja po raz czwarty nałożyła na Hannę Gronkiewicz-Waltz karę 3 tys. złotych za niestawienie się tam w charakterze świadka.

Łącznie prezydent stolicy ma już do zapłaty 12 tysięcy złotych. O tym, że to nie sama Gronkiewicz-Waltz, a ratusz ureguluje te należności, informował w czwartek członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta (PiS). Jak mówił, wynika tak z pisma, które prezydent wystosowała do komisji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy