Reklama

Reklama

Prezydent spotkał się z komisarzem UE Johannesem Hahnem

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z komisarzem UE ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannesem Hahnem. Rozmowa była poświęcona m.in. sytuacji na Ukrainie i kryzysowi migracyjnemu.

Jak poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta, rozmowa dotyczyła głównie aktualnej sytuacji na Ukrainie. Omówiono także relacje Unii Europejskiej z Białorusią.

- Kolejną kwestią poruszoną w trakcie spotkania był kryzys migracyjny, z którym mierzy się obecnie zjednoczona Europa. Rozmówcy zgodzili się, że w dalszym ciągu należy rozwijać współpracę z wschodnimi sąsiadami Unii Europejskiej oraz szukać wspólnego rozwiązania kwestii imigrantów - napisano w komunikacie.

Na szczycie UE w nocy ze środy na czwartek przywódcy unijnych państw uzgodnili, że zmobilizują dodatkowo co najmniej 1 mld euro na pomoc dla uchodźców w obozach poza UE. Wspólnota ma też skorygować politykę otwartych drzwi i lepiej chronić swoje granice zewnętrzne. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy