Reklama

Reklama

Prezydent po RBN: Działamy w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa Polski

- Gdyby ktokolwiek niepokoił się ruchem na niebie, obecnością sił wojskowych, uspokajam - te działania zmierzają w kierunku wzmocnienia naszego bezpieczeństwa. Żołnierze i służby wykonują swoje zadania - oświadczył prezydent podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w której udział brali przedstawiciele strony rządowej i opozycji. Prezydent podkreślił, że jest wdzięczny wszystkim, którzy przyszli na RBN.

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos podczas specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas spotkania brali udział zarówno przedstawiciele obozu rządowego, jak również reprezentanci strony opozycyjnej. 

- Podczas trzygodzinnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego uszczegółowiliśmy z premierem Morawieckim dostępne informacje. Wszyscy uczestnicy zabrali głos i przedstawili swoje stanowiska - oświadczył prezydent Andrzej Duda. - To była odpowiedzialna rozmowa o bezpieczeństwie Polski. Jestem wdzięczny za wszystkie głosy i uwagi - dodał prezydent i zapewnił, że "wszystkie kwestie zostały poruszone". 

Reklama

Eksplozja w Przewodowie. Prezydent: Gdyby ktokolwiek się niepokoił ruchem na niebie - uspokajam

Andrzej Duda oznajmił, że strona rządząca przedstawiła, w jaki sposób działa i jak patrzy na sytuację, w której znalazła się Polska. - Prosiłem, aby zachowywać wstrzemięźliwość i o to, aby konstruktywna atmosfera RBN przeniosła się do parlamentu - podkreślił prezydent.

- Gdyby ktokolwiek niepokoił się ruchem na niebie, obecnością sił wojskowych, uspokajam - te działania zmierzają w kierunku wzmocnienia naszego bezpieczeństwa. Żołnierze i służby wykonują swoje zadania - uspokajał Andrzej Duda, apelując o niepodsycanie niepokojów.

- Wszystko, co realizowaliśmy, działo się odpowiedzialnie i w porozumieniu z sojusznikami. Jesteśmy dziś uważani za państwo, które w sposób rozważny podeszło do sytuacji, która powstała - oświadczył prezydent.

"Wszyscy obecni podeszli do sprawy z dużą uwagą i dużym spokojem"

Andrzej Duda oświadczył, że jest "zbudowany postawą w sprawach fundamentalnych, bezpieczeństwa i sojuszy". - Cała scena polityczna mówi jednym głosem i z wielką odpowiedzialnością od prawej do lewej strony - podkreślił.

Prezydent podkreślił, że dyskusja odbyła się w rzeczowej i merytorycznej atmosferze. - Wszyscy obecni podeszli do sprawy z dużą uwagą i z dużym spokojem oraz głębokim poczuciem, że są to kwestie szczególnej wartości, które wymagają wyjątkowego podejścia. Ten sposób działania w sprawach fundamentalnych będzie kontynuowany. Mogę państwa o tym zapewnić - zadeklarował Andrzej Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy